Město Žamberk
5.6.23

Kanoistický oddíl SK Žamberk, z.s.

23 - 24.4.2016 - Mistrovství České republiky v Mostě

O víkendu 23. a 24.4. se naši kajakáři vydali do zrekultivovaného uhelného dolu Matylda v Mostě, kde Chomutovský klub už podruhé perfektně uspořádal mistrovství republiky na dvou a pěti kilometrové trati.

Nejlépe si vedl snad podle očekávání junior Jakub Stejskal, který nenašel přemožitele a získal dva mistrovské tituly jak na singlu, tak na deblkajaku se svým parťákem ze stříbrné K4 z loňského MEJ Michalem Čeřovským z Chomutova. Vojta Procházka nezvládl taktiku na dlouhé tratě a vždy se mu podařilo zaplést se do nějaké kolize na trati. Dojel na čtvrtém a devátém místě.

Největším překvapením, ale byli naši benjamínci, kteří v sobotu závodili na deblu a v neděli na singl kajacích. Začaly děvčata a vidět dva žamberské deblkajaky v první skupince bylo nečekané a krásné. Nakonec sestry Málkovi dojely na druhém a nově složená posádka Míša Křikavová a Kája Krausová na třetím místě. Pak chlapci, teprve rok pádlující Štěpán Exler dojel s Dušátkem z Černožic na čtvrtém místě a Honza Stejskal s Turečkem z Prahy na osmém místě.

V neděli dojel na výborném druhém místě v nejmladší kategorii Honzík Stejskal, kdy skoro celou trať nečekaně vedl, za ním ještě dojel na 11. místě z 52 startujících Štěpán Exler, který se těsně před startem cvakl a celou trať jel v mokrém.

U všech bylo vidět, že vynaložené úsilí a vlastně i peníze za soustředění v zimní i jarní přípravě nebylo zbytečné a že pokud se bude trénovat ne jen na soustředěních, ale i chodit na ostatní tréninky, dá se závodit s ostatními a vozit ty nejcennější medaile i z celostátních závodů. Závody probíhaly při teplotě 3°C.